تمیز کردن میزناهارخوری و پارچه صندلی

مراحل تمیز کردن صندلی‌های میز ناهارخوری

بهتر است پیش از اقدام برای از بین بردن لکه‌ها، سطح صندلی‌ها را با جاروبرقی کاملا جارو بکشید تا ذرات گردوخاک از روی آن کاملا پاک شود. از سری مخصوص استفاده کنید تا گردوخاک تمام سطح و درزهای صندلی گرفته شود. با این کار لکه‌ها نیز بهتر خود را نشان می‌دهند و در مرحله بعد می‌توانید کاملا آنها را تمیز کنید.
به طور کلی اگر هفته‌ای یک‌بار سطح مبلمان و صندلی‌های میز ناهارخوری را تمیز کنید و ذرات گردوغبار را به کمک جاروبرقی از بین ببرید باعث می‌شود عمر مبلمان شما بیشتر شده و جلوه خود را از دست ندهد.
حالا نوبت به تمیز کردن لکه‌ها رسیده است. برای تمیز کردن لکه‌ها از روی پارچه بهتر است کمی از مواد شوینده مخصوص مبلمان را در مقداری آب مخلوط کنید و سپس با یک اسفنج یا پارچه مقداری از محلول را روی لکه بمالید تا از بین برود.
اگر لکه ایجادشده لکه قهوه یا چای باشد می‌توان از مخلوط سرکه سفید و آب هم برای تمیز کردن آنها استفاده کرد. اگر اثر لکه هنوز بر روی پارچه باقی مانده کمی ماست روی آن بریزید و بگذارید مدتی در این حال بماند، سپس آن را تمیز کرده و با محلول پاک‌کننده مجددا محل لکه را تمیز کنید.
لکه چربی لکه سمجی است که معمولا هنگام صرف غذا در اثر ریختن غذا یا دست‌های چرب کودکان روی صندلی میزناهارخوری ایجاد می‌شود. برای از بین بردن لکه‌های چربی می‌توانید کمی مایع ظرفشویی را در آب رقیق کنید و کف حاصل از آن را با یک اسفنج یا پارچه روی لکه قرار دهید و آن را پاک کنید.
اما اگر خواستید از مواد طبیعی برای پاک کردن لکه‌های چربی استفاده کنید مخلوط نمک و الکل سفید را امتحان کنید. مقداری نمک را در الکل مخلوط کنید و آن را با اسفنج روی لکه مورد نظر بمالید تا کاملا تمیز شود. اگر رد الکل روی پارچه باقی ماند با یک پارچه تمیز مرطوب آن را مجددا پاک کنید.
سرسخت‌ترین لکه‌های روغن را می‌توان با استفاده از نوشابه و پودر ماشین لباس‌شویی از بین برد. برای این کار ابتدا با تکه‌ای پارچه که به مقداری نوشابه آغشته شده روی لکه چند ضربه بزنید تا لکه با نوشابه خیس شود. سپس کمی پودر ماشین‌لباس‌شویی را در آب ریخته و با کف حاصل از آن لکه را تمیز کنید. در این مرحله با یک دستمال تمیز مرطوب کف روی پارچه را نیز تمیز کنید. دیگر اثری از لکه باقی نمانده است.

تمیز کردن چوب میز و صندلی ناهار خوری

در تمیز کردن میز و صندلی ناهارخوری اغلب صندلی‌ها بیشتر کثیف می‌شوند اما ممکن است لکه‌های خاصی نیز روی میز ایجاد شود. برای تمیز کردن سطح میز چوبی و قاب چوبی صندلی‌ها از پارچه مرطوب استفاده کنید. اگر چوب میز یا صندلی‌ها طرح‌دار است از یک مسواک کمک بگیرید و گردوخاک درون درزها را به وسیله آن تمیز کنید. اگر لکه‌های چربی روی چوب ایجاد شده می‌توانید کمی مایع ظرفشویی را در آب مخلوط کنید و به وسیله آن لکه‌ها را پاک کنید. سپس محل لکه را حتما با دستمال فورا خشک کنید زیرا رطوبت به چوب آسیب می‌زند.

درباره چوبگستران

چوبگستران در سال 1383 با هدفت تولید مبل و صنایع چوبی فعالیت خود را اغاز نمود . میزناهارخوری،سرویس خواب،کابینت آشپزخانه،کمد و جلو مبلی عسلی از جمله محصولات تولید شده در گروه صنعتی چوبگستران می باشند و با گذر زمان و شناخت بهتره نیاز های جامعه عمده فعالیت خودرا تنها به تولید میزناهار خوری تبدیلی اختصاص داد. به لطف خداوند متعال و تکیه بر جوانان خلاق و به کارگیری ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته توانسته ایم گام های مهمی در جهت ارتقاء صنعت چوب کشورمان برداریم تا هموطنان عزیزمان که شایسته بهترین ها هستند بتوانند از محصولات با کیفیت و بروز دنیا بهره مند گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *